Виджеты Ukr.net: , , , , , |«Лед и пламень»30 октября смотреть онлайн видео|«Украина слезам не верит» 31 октября смотреть онлайн видео

Чи буде теплою зима для полтавчан (Тепломережу прориває щодня)

23 октября 2010    Новости Полтавы » Общество и Политика
Чи буде теплою зима для полтавчан (Тепломережу прориває щодня)
Чи буде теплою зима для полтавчан (Тепломережу прориває щодня)
У Полтаві на 10 днів раніше розпочали опалювальний сезон. Через пориви трубопроводів кілька десятків будинків у місті були без тепла. Тепер теплопостачання відновлене, але пориви далі трапляються. Комунальники кажуть, аварій не уникнути. Тепломережі у Полтаві зношені.

Навпроти будинку №22/1 на вул. Героїв Сталінграда в мікрорайоні Сади-1 велика перекопана канава. Через неї комунальники перекинули залізний місток. Поряд лежить шматок залізної іржавої труби довжиною 20 м. Через аварію 11 будинків добу не мали тепла.

— Теплу в квартирах дуже зраділи, — розповідає мешканка будинку №24 корп. 3 на вул. Героїв Сталінграда пенсіонерка Ганна Іванівна. — Але встала наступного дня, а батареї холодні.

Ганна Іванівна каже, їхній будинок у мікрорайоні будували одним з перших. Труби дуже старі. Часто трапляються аварії.

— Он у сусідньому домі живе якийсь депутат міськради, — показує рукою. — То він собі нові труби до будинку поміняв. А ми постійно мучимося. У підвалі труби взагалі погнили.

Торік з початком опалювального сезону по місту сталося 105 поривів труб. Цього року кількість аварій поки що не рахували, але їх також чимало.

— Пориви та пошкодження теплових мереж трапляються майже щодня, — зауважує Володимир Чернявський, гендиректор обласного комунального підприємства "Полтаватеплоенерго". — Стан тепломережі міста вкрай незадовільний. Окремі ділянки теплових мереж використовуються без ремонтів та заміни десятиліттями. Більшість труб іржавіють та поступово виходять з ладу.

Відзначає, тепер усі полтавці з теплом. Наслідки аварій ліквідували. Завчасний початок опалювального сезону не вплинув на те, що в окремих місцях траплялися пориви тепломережі.

— Наша головна біда — це економічно необґрунтовані тарифи за тепло, — пояснює Володимир Олександрович. — Не маємо коштів на ремонт мережі, її оновлення. У Полтаві можна на пальцях порахувати місця, де замінювали труби. Заміну проводимо невеликими ділянками, а решта теплопроводу залишається в тому ж стані.

Цього року на роботи з тепломережею підприємство використало близько 10 млн грн. Торік сума була приблизно такою самою.

— Та це крапля в морі, — додає Чернявський. — Загалом по місту під землею знаходиться 430 кілометрів труб. Заміна кілометра труби обходиться у мільйон гривень. Це без врахування додаткових робіт та витрат. Загалом потрібно щонайменше 430 мільйонів гривень. Усі гроші, які використовуємо на ремонт — це ті, що отримуємо за надання послуг з теплопостачання. Держава роботи не фінансує. У місті немає такого району, де можна було б гарантувати, що пориви під час опалювального сезону не траплятимуться.

Зі збільшенням вартості газу керівник комунального підприємства передбачає, що тарифи за теплопостачання також переглянуть.

— Наша галузь зможе розвиватися лише після встановлення економічно вигідних тарифів, — говорить Володимир Олександрович. — Також важливим є залучення коштів інвесторів. Бо останні кілька років підтримки держави не маємо. Передбачаю, що до нового року тарифи на тепло не зміняться, бо цьому передує багато процедурних моментів.
Автор:
Новости MarketGid
Добавление комментарияЗагрузка...
 Например: охранник
Бухгалтер  (Кременчуг) 1140 грн
Пекарь  (Полтава) 1100 грн
Товаровед  (Полтава) 2200 грн
Водитель  (Кременчуг) 1871 грн
Администратор  (Кременчуг) 910 грн
Охранник  (Кременчуг) 888 грн
Наждачник  (Кременчуг) 1500 грн
Обработчик рыбы  (Лубны и район) 910 грн
все вакансии Полтавщины