Виджеты Ukr.net: , , , , | «Судьбы загадочное завтра». Смотреть онлайн бесплатно

Олексій Гавріков: «Андрій Матковський відповість за свої дії...»

29 сентября 2010    Новости Полтавы » Общество и Политика
Минулої п’ятниці голова громадської організації «Правозахист» Олексій Гавріков, як і обіцяв, провів прес-конференцію для журналістів полтавських ЗМІ, на якій розповів про результати розслідування, проведеного ним у зв’язку з публікаціями в газетах «Полтавська думка» та «Перша Полтавська», в яких чинного мера Андрія Матковського звинувачують у різних «гріхах».
— Люди хочуть знати правду про реальних кандидатів на посаду міського голови, — сказав Олексій Михайлович, — я не можу поки що розповісти про всіх, які будуть, — сьогодні йтиметься про нині діючого мера Андрія Матковського. Я, як правозахисник, не довіряю словам, а все перевіряю.

Підкуп студентів на минулих виборах
Олексій Гавріков почав із неприємних перипетій 2006 року, коли хтось намагався створити враження, ніби Андрій Матковський «купив» студентів на виборах, щоб здобути крісло мера.
— Я вивчив матеріали Київського районного суду Полтави, говорив із людьми — учасниками процесу, й особисто переконався, що суд встановив факт підкупу виборців, але якоїсь причетності Матковського до того не довів, — сказав Олексій Гавріков.
Задля роз’яснення деталей він запросив на прес-конференцію тодішнього голову Полтавської міської територіальної виборчої комісії Василя Похилюка.
— Процес мав передісторію, — розповів пан Василь, — ми виїжджали на дільниці й з’ясували, що там працює екзитпол — а це на місцевих виборах не передбачено. Опитування може проводитися лише на тих дільницях, де вхід і вихід — окремі. На більшості ж наших дільниць був один вхід-вихід. У такому випадку це — агітація. Люди, які проводили опитування, на двадцяту годину прийшли до нас, щоб оприлюднити результати. Ми заборонили — тоді вони біля міськвиконкому оголосили цифри: практично той самий результат, який озвучили ми після підрахунку голосів. Того ж дня десь о сімнадцятій—сімнадцятій тридцять міську комісію повідомили, що затримано автомобіль, який вийшов з ладу, за сто метрів від штабу іншого кандидата, а в автомобілі — гроші… Там відразу з’явилися народні депутати — люди зацікавлені. Але доказових документів не було, і суд відхилив рішення визнати підкуп. Тоді один із кандидатів звернувся до суду. Розгляд тривав кілька днів. Протягом усього процесу не могли знайти водія. Студент медичної академії (член штабу іншого кандидата), котрий був у автомобілі, розповідав, куди прямував автомобіль, грошей у якому не знайшли (там були лише чеки на пред’явника). Жодного відношення до Андрія Матковського ця історія не мала. За логікою, підозра могла б упасти на нього, якби в автомобілі перебував або член партії, що його висувала, або довірена особа. А так суд не встановив жодних зв’язків.
Василь Похилюк переконаний, що то була організована піар-акція.
— Як ви вважаєте — чотирьох років було достатньо для незгодних із рішенням суду, щоб опублікувати статтю раніше? — поставив риторичне запитання Олексій Гавріков.

Чи був мер 90 діб в цьому році за кордоном?
Депутат перерахував усі закордонні поїздки мера і розповів, скільки коштів на це витрачено.
— В одній із публікацій у газеті «Перша Полтавська» сказано, що Андрій Матковський дев’яносто днів на рік буває за кордоном, — говорив далі Олексій Гавріков. — Я перевірив усі його відрядження й переконався, що Андрій Всеволодович у цілому 34 доби за рік перебував у закордонних поїздках, а не дев’яносто. Це при тому, що законом для нього визначено 45 днів закордонних відряджень.
Олексій Михайлович показав папери, які підтверджують, що з 12 по 15 березня 2007 року Андрій Матковський перебував у Франції, з 27 по 29 липня — в Росії, з 13 по 17 жовт-
ня — в Німеччині та Австрії. З 13 по 19 березня 2008 року він відвідував Францію. З 26 вересня по 10 жовтня 2009 року відбулася поїздка мера до Австрії, з 20 по 23 квітня — до Англії. І сьома поїздка — цього року — до Росії зайняла три дні: з 8 по 10 квітня.
— Я взяв Закон про місцеве самоуправління і уважно прочитав усе, що стосується статусу міського голови, — говорить Олексій Гавріков. — У чотирнадцятому пункті сорок другої статті зазначено, що мер представляє міську громаду й виконком міської ради, в тому числі в міжнародних стосунках. Є міська комплексна програма розвитку зв’язків з містами в інших державах.
Депутат перевірив, з приводу чого відбувалися відрядження міського голови. 9 квітня мер Москви Юрій Лужков зустрічався з мерами міст. На цю зустріч був запрошений і мер Полтави Андрій Матковський. Брав Андрій Всеволодович участь і в Асамблеї столиць та великих міст.
До Великобританії міський голова їздив вирішувати питання про передачу Полтавському художньому музеєві (Галереї мистецтв) картин художника українського походження Анатолія Атаманюка. А його поїздка до Німеччини відбулася в рамках партнерських стосунків між містами (розпорядження про поїздку викладене українською й німецькою мовами). Нині, на жаль, уже покійний перший космонавт-українець Павло Попович надсилав від «Полтавського земляцтва» в Москві Андрію Матковському запрошення взяти участь у Днях культури, пов’язаних із полтавським краєм.
Далі Олексій Михайлович показав програму, за якою міський голова у складі офіційної делегації відвідував Міжнародну виставку нерухомості у Франції, в Каннах. У цій же делегації був Віталій Кличко — член комітету по Євро—2012. То була інвестиційна виставка.
І знову — запрошення від Павла Поповича: по тому ж питанню. Остання поїздка до Німеччини здійснена з метою зміцнення партнерських стосунків між нашим і трьома німецькими містами.
Поцікавився Олексій Гавріков і оплатою за перебування в готелях.
— Невже ніч у готелі коштувала 300 доларів, як писали? Я засумнівався і перевірив у бухгалтерії міськвиконкому, — розповів він. Олексій Михайлович переконався, що добові в готелях різних країн становлять різні суми, але аж ніяк не 300 доларів.
— У Франції добові — 50 доларів, проживання коштувало 132 долари, а недавно стало 170 (а писали, що 400), — уточнив він. — У Росії добові — 37 доларів, проживання було — 76, недавно стало 150 доларів. У Німеччині добові — 50 доларів і 121 долар проживання. Добові в Австрії — 45 доларів, а проживання — 105. В Англії добові 50, а плату за проживання у зв’язку з економічною кризою підвищили із 145 до 240 доларів.
Коли Олексій Гавріков звіряв, чи все сходиться по виплатах, він з’ясував також, що у відрядженні у Хургаді (Єгипет) Андрій Матковський не був — значить, їздив туди під час відпустки.
— Це його право, — сказав Олексій Михайлович. — Повідомляли, що Андрій Всеволодович перебував у Хургаді з другого по двадцять шосте вересня. Я почав перевіряти, які основні заходи відбувалися в нашому місті з восьмого по чотирнадцяте вересня, і з’ясував, що в ці дні на заходах був Андрій Всеволодович — він знаходився у Полтаві.

Чи є у мера незаконна власність?
Щодо питання про нерухомість і зарплату міського голови. До міської ради телефонували люди із запитанням: чи насправді Андрій Матковський придбав аж 11 об’єктів?!
Правозахисник повідомив, що, згідно з розслідуванням, яке він провів особисто, викуплено тільки торговельний центр біля стадіону «Ворскла» (колишній магазин «Воєнторг», який уже не раз продавався) та ще один об’єкт на вулиці Шевченка, 3. Приміщення торговельного центру знаходиться на 15-ти сотках землі — отже, Матковський купив не землю окремо, а саме нерухомість. І це було за часів, коли він ще не був мером, а працював у «ПриватБанку». Крім того, він не займається підприємницькою діяльністю, а лише здає приміщення в оренду.
Також Олексій Михайлович повідомив:
— Я взяв декларацію про доходи Андрія Матковського за 2009 рік, написану ним 23 березня 2010 року. Там зазначено, що у нього є трикімнатна квартира, гараж, автомобіль «Тойота»; загальна заробітна плата за рік становить 162 тисячі 440 гривень, дохід від наукової і викладацької діяльності — 4 тисячі 970 гривень. Сукупний дохід за рік — 167 тисяч 410 гривень.

Землю на території Центрального ринку продали, щоб було за що ремонтувати дахи будинків у місті
Щодо продажу землі на території Центрального ринку Полтави Олексій Гавріков пояснив: місту потрібні були гроші для проведення ремонту дахів будинків, от землю й продали — за 8,5 мільйона.
— Ми запрошували для оцінки експертів із незалежних фірм, — розповів Олексій Михайлович, — ні на копійку вищої плати не можна було брати. Але для обласного центру і то непогані гроші. Вони вже в дії.

Відповіді на «незручні» питання
На запитання стосовно будинку в селі Копили та звернень підприємців Олексій Гавріков сказав, що про це треба запитати особисто в мера, адже правозахисники працюють з офіційними документами. У декларації Матковського нічого не сказано про такий будинок. А про звернення підприємців Олексій Гавріков нічого не чув.
Правозахисник пообіцяв, що знайде можливість поставити ці запитання особисто міському голові у присутності журналістів.
І у вівторок, коли цей номер вже був готовий до друку, Олексій Гавріков разом із журналістами прийшов на прес-конференцію в міськвиконкомі стосовно рішень сесії міської ради. Офіційний звіт про збільшення бюджетних видатків на програму «Турбота» та кількість відремонтованих дитячих садочків «розбавили» відповіді Андрія Матковського на гострі питання журналістів.

Ян Пругло, Інтернет-видання «Полтавщина»:
— Чи вам належить будинок у селі Копили?
— Ні. Цей будинок належить батькам моєї дружини. Все, що в мене є, вказано у декларації. Хочу зазначити, якщо ви знайдете у мене якусь незаконну власність, я вам її подарую.

Представник Полтавської філії Інтернет-агенції «Новини України»:
— Чи немає елементу корупції в тому, що міська рада продала вам землю, де розміщені ваші магазини? Адже міський голова немає права займатися підприємницькою діяльністю.
— По-перше, ці магазини належали мені ще до того, як я почав працювати у міськвиконкомі. Тому я мав перше право викупу цієї землі. По-друге, я не займаюся підприємницькою діяльністю, а приміщення здаю в оренду. І по-третє, бюджет Полтави отримав гроші, вкрай необхідні для розвитку та реконструкції міста.
— Скажіть, чому деякі підприємці стверджують, що ви берете з них побори у розмірі 50% від прибутків?
— Це чутки, які розповсюджують мої опоненти. Покажіть мені хоча б одного реального підприємця, який може мене в цьому звинуватити. Якби я щось у них забирав, вони б вже провели десятки мітингів під міськвиконкомом. Але чомусь досі ніхто з них не вийшов. Якщо є запитання, нехай звертаються до мене. Я готовий відповідати за все.
Автор:
Новости MarketGid
Загрузка...
 Например: охранник
Товаровед  (Полтава) 2200 грн
Водитель  (Кременчуг) 1871 грн
Администратор  (Кременчуг) 910 грн
Охранник  (Кременчуг) 888 грн
Наждачник  (Кременчуг) 1500 грн
Обработчик рыбы  (Лубны и район) 910 грн
Уборщик  (Зеньковский район) 900 грн
Педагог - организатор  (Зеньковский район) 1000 грн
все вакансии Полтавщины