Виджеты Ukr.net: , , , , ,

”Колорадський жук сховався ще в серпні. Жди сувору зиму”

22 октября 2010    Новости Полтавы » Наука и Образование
”Колорадський жук сховався ще в серпні. Жди сувору зиму”
”Колорадський жук сховався ще в серпні. Жди сувору зиму”
"На дубах жолудь уродив — до великих снігів. Колорадський жук сховався в землю ще в серпні, хоча в минулі роки й у вересні не заженеш. Значить, жди сувору зиму. Але Покрова, 14 жовтня, була теплим днем. За народними прикметами, ще 20 днів після цього не буде снігу", — розповідає фермер Ярослав Химинець із села Романівка Глобинського району. На ці прикмети звертає увагу. Каже, вони завжди справджуються.

У Полтавському центрі гідрометеорології прогноз погоди складають на 14 діб. Відзначають, довгострокове прогнозування в усьому світі вважають ненадійним.

— Народні прикмети справджуються лише на 30 відсотків. Їх варто тлумачити навиворіт. Часто одна прикмета суперечить іншій. Наприклад, багато жолудів родить до тепла, а горобини — до холоду. А цього року і того й іншого вдосталь, — говорить спеціаліст центру Олена Панченко. — Кліматичні реверси, коли літо жарке, а зима холодна, тепер також не справджуються. Єдине можна чітко прогнозувати — як завжди будуть відлиги і заморозки.

Київські синоптики прогнозують, зима не відрізнятиметься від попередніх. Їхні московські колеги переконані — наближається холодна і сніжна пора, такої лютої зими за останнє тисячоліття ще не було. Американський метеорологічний центр прогнозує погоду у країнах Європи. В Україні передбачає теплу зиму.

Найнижчу температуру в Полтаві, — 31,9°С, зафіксували 1950 року. Найхолодніша зима зі середньомісячною температурою -15°С була 1963-го. Найтепліший січень із температурою +1°С відзначили 2007 року. Середньостатистична температура січня -7°С.
Автор:
Новости MarketGid
Добавление комментарияЗагрузка...

Асадчев
Бульба
Бажан
Матковський
Мамай
Мартенс
Кулак
Ковальчук
Школяр


 Например: охранник
Администратор  (Кременчуг) 910 грн
Охранник  (Кременчуг) 888 грн
Наждачник  (Кременчуг) 1500 грн
Обработчик рыбы  (Лубны и район) 910 грн
Уборщик  (Зеньковский район) 900 грн
Педагог - организатор  (Зеньковский район) 1000 грн
Художник - оформитель  (Миргород и район) 888 грн
Бармен  (Кременчуг) 1500 грн
все вакансии Полтавщины