Виджеты Ukr.net: , , , , , | «Глухарь-3.Возвращение». Смотреть онлайн бесплатно

Безоплатний проїзд для правоохоронців у громадському транспорті – це право, а не пільга!

12 октября 2010    Новости Полтавы » Происшествия и Криминал
Безоплатний проїзд для правоохоронців у громадському транспорті – це право, а не пільга!
Безоплатний проїзд для правоохоронців у громадському транспорті – це право, а не пільга!
Поклавши на служителів Феміди специфічні юридичні обов’язки (захищати та охороняти життя, здоров’я, права та свободи громадян, власність, інтереси суспільства і держави) держава, водночас, наділила їх і правами, необхідними та достатніми для виконання важливих функцій. Цілком обґрунтовано, оскільки, приміром, для попередження й припинення правопорушень, рятування людей, надання допомоги і затримання осіб, які допустили правопорушення або підозрюються у скоєнні злочину, мало залучити максимальну кількість людей і технічних засобів, слід заручитися «підтримкою» чинного законодавства.

Відстоювати права ображеного, рівно як і карати «образника», слід винятково за принципами «верховенства права і справедливості». У будь-якому випадку і за будь-яких обставин необхідно діяти тільки в межах правового поля.

У свою чергу держава, вимагаючи від працівників міліції жорсткого дотримання вимог законів і самовіддачі при виконанні службових обов’язків, гарантує їм свій захист, задекларований в положеннях статті 11 Закону «Про міліцію». Як не дивно звучить, але це стосується і права працівників органів внутрішніх справ на безкоштовний проїзд всіма видами громадського транспорту.

Ідеться саме про право (а не пільгу), обумовлене потребою оперативного і безперешкодного виконання покладених обов’язків, закріплене відповідними нормативними актами. Безкоштовний проїзд працівників правоохоронних органів (у числі окремих категорій громадян, визначених статтею 38 Закону «Про державний бюджет України на 2010 рік» фінансується місцевими бюджетами за рахунок субвенцій, виділених з державного бюджету.

Утім це теоретичний аспект… А на практиці існують певні проблеми, пов’язані здебільшого з небажанням окремих осіб сприймати гарантоване працівникам міліції право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті (окрім таксі) всерйоз, посилаючись на вичерпний перелік пільгових категорій громадян, до яких перші не відносяться.

Загадана позиція «заперечення такого права» суперечить вимогам спеціального закону, що регламентує діяльність міліції як державного озброєного органу виконавчої влади, який захищає інтереси громадян, суспільства і держави від протиправних посягань. Ненадання допомоги працівникам правоохоронних органів в реалізації цього права для виконання службових обов’язків без поважних причин тягне за собою відповідальність в межах чинного законодавства.

Слід відзначити, що обмеження означених прав, викликані довільним тлумаченням законодавчих приписів, не скільки занижують суспільно значиму роль правоохоронних органів (зокрема, органів внутрішніх справ), а порушують нормальний процес забезпечення правопорядку у державі.
Автор: ГУМВС
Новости MarketGid
Добавление комментарияЗагрузка...

Асадчев
Бульба
Бажан
Матковський
Мамай
Мартенс
Кулак
Ковальчук
Школяр


 Например: охранник
Охранник  (Кременчуг) 888 грн
Наждачник  (Кременчуг) 1500 грн
Обработчик рыбы  (Лубны и район) 910 грн
Уборщик  (Зеньковский район) 900 грн
Педагог - организатор  (Зеньковский район) 1000 грн
Художник - оформитель  (Миргород и район) 888 грн
Бармен  (Кременчуг) 1500 грн
Кухонный рабочий  (Пирятинский район) 888 грн
все вакансии Полтавщины
Последние новости OneDay