Виджеты Ukr.net: , , , , | «Судьбы загадочное завтра». Смотреть онлайн бесплатно | «Зірка+Зірка» за 4 октября. Видео

Над полтавським краєм — білі голуби…

29 сентября 2010    Новости Полтавы » Происшествия и Криминал
У виставці голубів у Полтаві взяли участь голубівники з різних регіонів нашої держави: в Україні 15 тисяч людей захоплюється голубоводством.
На площі Слави біля Будинку науки і техніки, що поряд із Південним вокзалом у Полтаві, відбулася виставка голубів. Цю незвичайну виставку організував обласний клуб голубівників, тому на ній і представили найбільше саме голубів — найрізноманітніших порід, хоча були тут також канарейки й інші птахи, клітки з якими розміщувалися у фойє. Виступаючі на відкритті виставки згадували про воєнні лихоліття й нелегкі післявоєнні роки відбудови зруйнованих міст і сіл (серед голубівників-любителів чимало дітей війни, які захопилися цією справою саме в післявоєнні роки).
— Люди, ледве виживаючи після війни, останню крихту ділили з голубами… — говорить голова Решетилівського районного клубу голубівників Володимир Колотій. — Турбувалися про птахів, зокрема, й тому, що поштові голуби під час війни допомагали нашій армії кувати Перемогу.
— Досить часто голубів використовували для зв’язку, — пояснює голова Полтавського обласного клубу голубівників Леонід Лазьов, — були навіть спеціальні взводи, роти, які за цей поштовий зв’язок відповідали. А ще раніше, під час імперіалістичної війни, коли іншого зв’язку практично не існувало, армії тим більше були необхідні крилаті помічники.
Мета роботи організацій голубівників сьогодні — прививати дітям, молоді любов до природи, передавати їм свій досвід, відірвавши їх від комп’ютерів, уберегти від шкідливих звичок (наркоманія, вживання спиртних напоїв тощо).
Обласний клуб голубівників нараховує сьогодні 155 членів, філіали є в Хорольському, Миргородському, Лубенському, Решетилівському районах; у Кременчуці діє самостійний клуб — такий же створюється зараз у Миргороді. Виставки влаштовуються для обміну досвідом, племінною птицею. У вересневій виставці голубів у Полтаві взяли участь голубівники з різних областей України — тут було представлено 85 відсотків регіонів нашої держави. В Україні 15 тисяч людей захоплюється голубоводством.
Усіх, хто прийшов на відкриття виставки голубів, привітали заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль та голова осередку партії «Єдиний Центр» Ленінського району Полтави Олександр Комарчук, який пообіцяв, що його партія завжди підтримуватиме голубівників і допомагатиме їм у подальшому. В найурочистіший момент у небо випустили понад десяток білих поштових голубів.

Академік Української академії наук, лікар вищої категорії, заслужений діяч науки Володимир Кравченко жартує: «Голуб’ярство — це діагноз…»
Полтавець Володимир Кравченко захопився голубівництвом у дитинстві: у його однокласника вдома були голуби… Оскільки Володя добре вчився в школі, батько дав йому грошей, щоб той купив пару сизих голубів.
— Я — дитина війни. Розваг тоді, у післявоєнні роки, не було абсолютно ніяких — лише голуби, — розповідає Володимир Григорович. — Я їх потім іще купував, багато нових розвів…
Те дитяче захоплення він проніс через усі роки. Свій лікарський досвід іноді переносить і на птахів.
— Біологія людини і птаха, звичайно, має відмінності, але антибіотики діють у певних дозах і на голубів, адже фізіологія і патофізіологія все-таки подібні, — говорить Володимир Кравченко..
Голубівництво для Володимира Григоровича — своєрідна релаксація: це заняття розважає, допомагає відволіктися від справ.
— Грибне полювання і голубівництво для мене — рівні поняття, — говорить лікар, — вони дуже розмагнічують і розслабляють. У цьому їх головний позитив.
Науковець переконаний, що правильно говорити про таких, як він, захоплених голубівництвом людей, «голуб’яри», а не голубівники. Йому подобається старе слово «голуб’яр».
— Голуб’ярство — це діагноз, — жартує пан Володимир, — коли, їдучи вулицею, я бачу голубів, нерідко зупиняю автомашину — і милуюся ними. Летить чапля, яструб, ворона чи сорока — можна здалеку розрізнити. Усі птахи по-своєму цікаві, та красивіших у польоті птахів, ніж голуби, для мене немає.
Автор:
Новости MarketGid
Загрузка...
 Например: охранник
Бухгалтер  (Кременчуг) 1140 грн
Пекарь  (Полтава) 1100 грн
Товаровед  (Полтава) 2200 грн
Водитель  (Кременчуг) 1871 грн
Администратор  (Кременчуг) 910 грн
Охранник  (Кременчуг) 888 грн
Наждачник  (Кременчуг) 1500 грн
Обработчик рыбы  (Лубны и район) 910 грн
все вакансии Полтавщины